web analytics

Краща за попередника. Огляд The Surge 2

Автор: Ярослав Кізима

Німецька студія Deck13 Interactive після помітного успіху The Surge і Lords of the Fallen вирішила повністю зосередитися на розвитку Souls-жанру в ніші роботів і кібернетично поліпшених людей.

Оригінальна The Surge, яка вийшла в 2017 році, була непоганою грою, у якій була парочка проблем. Перша: завод в якості єдиної локації, друга — мала кількість босів. The Surge 2 виправила обидві з них і при цьому додала кілька нових.

Більше не інвалід

На відміну від першої частини, де ви грали за інваліда, в The Surge 2 автори пропонують стати єдиним, хто вижив після авіакатастрофи персонажем будь-якої статі. Вибравши зовнішні дані і вибравшись з тюремної палати, ви повинні розібратися в тому, що відбувається в ізольованому місті і знайти слід дівчинки, яка, можливо, зможе врятувати світ від страшної епідемії.

Якщо в оригіналі з базовим сюжетом і лором була велика біда, то в The Surge 2 все стало набагато краще. Вас чекають кілька міських кварталів та фракцій, мирні зони і NPC, що пропонують цінні предмети і деталі в обмін на виконання побічних завдань.

Центральна історія з пошуком дитини з’єднує ігровий простір, підштовхуючи гравця за основним сюжетом. Німці вдало змішують в сюжеті військових, роботів-садівників, повстанців і сектантів, які мріють про єднання з комп’ютерним божеством.

При цьому в грі немає нелінійності — всі зустрічі, вибори, лиходії і навіть боси заздалегідь визначені.

Що стосується вже згаданих побічних завдань, то вам пропонують розфарбувати вулиці міста графіті, зібрати аудіозаписи, повернути борги, знайти подругу торговця і вступити в протистояння з сектою канібалів. Природно, що додаткові квести можна виконувати по ходу сюжету, а винагорода допоможе в прокачуванні і розвитку персонажа.

Нові(ні) механіки

Як і раніше, центральною точкою кожної зони є медична станція, де ви можете підвищити рівень, створити і поліпшити спорядження, а також зберегти зароблені деталі, які виступають універсальною валютою.

Як і в Lords of the Fallen, в The Surge 2 є мультиплікатор досвіду. Чим більше ви носите з собою деталей, тим більше заробляєте нових з убитих ворогів. Зберігаючи їх на станції, мультиплікатор скидається, зате ви не ризикуєте назавжди втратити отриманий досвід, якщо помрете два рази поспіль.

Автори змінили підхід до імплантів, частина з них, на кшталт кількості аптечок, можна прокачувати. Інші — унікальні і незмінні. Місцевий аналог фляг Естусу можна поліпшити, збільшивши місткість і кількість стартових одиниць. Те ж саме стосується зброї і броні.

Під час поєдинків з ворогами ви можете вибирати слабкі точки для їх швидкого знищення або, пробиваючи броню, цілитися в захищені частини тіла від голови до рук і ніг.

За своєю динамікою гра сильно нагадує Bloodborne, змушуючи постійно атакувати. Тільки якщо в PS4-ексклюзив від From Software ви атакували заради того, щоб моментально відновити здоров’я після отриманого шкоди, то тут ви робите це, щоб накопичити заряд батареї і використовувати якусь ін’єкцію. Це може бути або ін’єкція здоров’я, броні, якогось опору і так далі. Тобто ви б’єте, щоб лікуватися.

Ще заряди акумулятора витрачаються на добивання. Ця система перекочувала прямо з першої частини, коли ви вибираєте певну частину тіла і потім відрізаєте її заради броні, шолома або зброї. Тобто бачите нового противника з цікавою палицею — фіксуєте її зносити йому практично все здоров’я, потім затискає кнопку, спостерігаєте за анімацією добивання і забираєте зброю собі в інвентар.

Система дуже цікава, але в ситуаціях, коли на вас нападає більше одного супротивника, більше заважає, тому що перемикання між цілями відбувається на окрему кнопку, а на правий стік ви вибираєте кінцівку, тому колишнім фанатам Dark Souls може бути важкувато звикнути до цього. Та й вибрати ноги дуже важко, гра пропонує що завгодно, але тільки не нижню частину тіла.

Змішались дрони, люди, локації і боси

Окремо в якості додаткової допомоги йдуть дрони, які можуть нести міни, гранати, коктейлі Молотова, патрони і просто фарбу. Дрони також дозволяють залишати графіті і підказки іншим гравцям і відкривати деякі закриті двері.

Купівля снарядів для літаючих напарників часто є важливим елементом перемоги над босами. Деяких просто майже неможливо здолати іншим способом. У випадку з сильними ворогами автори трохи відійшли від механізованого бестіарію — більшість ваших противників люди, яких можна знищити просто ракетами і гранатами з дрона.

Але ті рідкісні роботи, яких ви зустрінете на шляху, доставлять вам багато головного болю. Битви з ними можуть складатися з трьох і більше етапів, а складність іноді здається просто позамежною. Тому після серії вдалих перемог вам раптово доводиться гріндити і набирати рівні заради подальшого просування по сюжету, що безсумнівно засмучує.

Хоча гра передбачає соціальні компоненти — всі вони обмежуються підказками і їх рейтингуванням. Боротися з босами вам доведеться поодинці, адже навіть мирні NPC не поспішають вам допомогти.

Помітним плюсом The Surge 2 стали короткі стежки до медичної станції, які значно спрощують дослідження і підкорення світу. При цьому автори так і не зробили звичайну карту, що викликає просто дике роздратування — адже з урахуванням однотипних декорацій запам’ятовувати всі закутки зовсім не хочеться.

Самі локації, звичайно, все ж відрізняються, але ніяких вау-моментів рівня Анор Лондо з Dark Souls тут немає.

Крім того, іноді вам потрібно повертатися в мирні зони, щоб поповнити боєзапас або здати виконані завдання, і завантаження на не найгіршому в світі ПК в півтори хвилини здатне розчарувати кого завгодно.

Яскраве, майже кислотне оточення, місцями плоскі текстури і не найкращі архітектурні рішення компенсуються помітно крутішою з часів першої частини анімацією персонажів і барвистими поєдинками. У русі гра виглядає набагато приємніше, ніж на скріншотах.

Робо-кінець

The Surge 2 виглядає як хороша робота над помилками. Тут з’явився нормальний сюжет і грати стало куди приємніше і цікавіше. Перероблена система прокачування, можливість поповнювати запас аптечок прямо під час битви і десяток унікальних озброєнь дають вам безліч варіантів для пошуку бойового стилю і самореалізації. Але довгі завантаження, відсутність нормальної карти і стрибки складності з примусом до грінду розчаровують. Втім, навіть так гра варта того, щоб пройти її один раз — особливо, якщо вам подобаються проекти в стилі Dark Souls.

73

Варте уваги

Вдалося

  • Покращити сюжет
  • Вдосконалити бойову частину

Не вдалося

  • Оптимізація
  • Грінд

Жанри

Компанії

Платформи

TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Не купуй новий монітор поки не подивишся це відео — Огляд монітора Prologix GM2424HD

Автор: Володимир Бортюк

prologix gm2424hd ty 01

Пекло, у яке хочеш повертатися. Огляд KILL KNIGHT

83

Автор: Барлет Ярослав

kill kight

Сильніший за власне розбите серце. Огляд фільмів «Джокер» і «Джокер: Божевілля на двох»

Автор: Микола Єрьомін

Джокер: Безумство на двох

Стильна ультратонка бездротова механіка — Огляд Logitech G915 X LIGHTSPEED

Автор: Володимир Бортюк

logitech g915x review yt 01

Породжена бажанням. Огляд ремейку Silent Hill 2

88

Автор: Володимир Вітовський

silent hill 2 remake keyart

Ану посунься, Civilization. Огляд Ara: History Untold

72

Автор: BenderUA

Ara: History Untold

Команда PlayUA перемогла у командному заліку KMAMK GT3 Sprint Championship 2024. Огляд фінального етапу

Автор: Андрій Присяжний

x3

IMAX 3D вдома? — Огляд ноутбука Aspire 3D 15 SpatialLabs Edition

Автор: Володимир Бортюк

a15 3d body2